Depolama Replikasyonu Hizmeti olarak da bilinen Felaket Kurtarma Merkezi, kritik verilerinin farklı bir ildeki veri merkezinde kopyalanması, saklanması ve olabilecek bir doğal felaket sırasında kesintisiz veri erişimine sahip olma ihtiyacı duyan müşterilere sunulan bir hizmettir.

Veri kaybı hem finansal hem firma değeri anlamında oldukça kritik alanlara etki edebilir. Altyapıdaki kayıp ve kesintiler operasyonun durma noktasına gelmesi sebebiyle son derece büyük mali zararlara ve onarılması zor olan güven kayıplarına yol açabilmektedir. Bu durumlarda hazırlıklı olmak ve iş devamlılığını sağlayabilmek üzere gerekli önlemlerin alınması ve üstesinden gelebilecek altyapıları, oluşturulması kaçınılmaz görünmektedir.

Türk Telekom Veri Merkezi hizmeti alan müşterilerin verilerini doğal afetlerde dahi koruma ve iş sürekliliklerini sağlama ihtiyacı Veri Merkezi Felaket Kurtarma Merkezi hizmetinin sunulmasını sağlamıştır.


Özellikler:

·         Depolama Replikasyonu Hizmeti senaryosu çift yönlü çalışmaktadır. Üretim ve FKM rolleri müşterinin ihtiyacına göre uçlar arasında değiştirilebilecektir.

·         Felaket olmadan da müşteri ihtiyacına göre test ortamları sağlanabilecektir.

·         Veri trafiği, veri aktarımı sırasındaki gecikme süreleri, aktarılan kapasite takip edilmektedir.

·         Protokol bağımsız, farklı uygulamaların kopyalanabilmesi sağlanmaktadır.

·         Her 2 uçta da RPA yedekliliği olacaktır.

·         BuluTT Sunucu replikasyonu da sağlanmaktadır.


Notlar:

  • Bu hizmetten faydalanmak için her iki uçta da Sunucu Barındırma, Kiralama veya BuluTT Sunucu hizmetlerinden en az birinin ve iki veri merkezi arasındaki erişimin satın alınması gerekmektedir.
  • Uçlardaki ana ürünler (Sunucu Barındırma, Kiralama ve BuluTT Sunucu) fiyatlandırmaya dahil değildir.
  • İkinci uç için mevcut tarifeler üzerinden indirim verilmektedir.
  • Felaket Kurtarma Merkezi hizmeti veri miktarına göre aylık olarak ücretlendirilir.
  • 7/24 müşteri desteği verilir.

 

Fiyat tekliflerine ulaşmak ve ön başvuru yapmak için 444 5 444 İşyerim Çağrı Merkezi’ni arayabilir veya “Ürün Tekliflerine Göz At” butonu ile online talepte bulunabilirsiniz.
Türk Telekom | Türk Telekom Veri Merkezi © Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2016. Her hakkı saklıdır. | Hukuki şartlar ve Gizlilik Politikası