Bulutt Göz Nedir?

BuluTT Göz ile işinize gözümüz gibi bakalım, gözünüz arkada kalmasın.

Dilediğiniz çözünürlük kalitesi ile kurulum yapılan alana ait görüntüleri izleyebilecek ve istediğiniz miktarda depolama alanı belirleyerek görüntülerinizi Türk Telekom Veri Merkezi’nde kaydedebileceksiniz. BuluTT Göz ile kamera, depolama, yazılım, fizibilite, kurulum, kazı, kablolama dahil anahtar teslim bir çözüme sahip olacaksınız.

 • Mevcut durumda dijital veya analog kameraları olan müşterilerimiz bu hizmetten faydalanarak, görüntülerini saklayabilirler ve internet erişimi olan herhangi bir yerden izleyebilirler.
 • Peşin,12, 24 ve 36 aylık ödemeli seçenekler bulunmaktadır.
 • Sabit veya hareketli; iç ortam veya dış ortam; 640x480 , 800x600, 1280x960 HD, 1920x1960 Full HD çözünürlüklerini destekleyen toplam 10 çeşit IP kamera sunulmaktadır.
 • İstenilen sayıda kamera görüntüsü TTVM (Türk Telekom Veri Merkezi) üzerindeki yazılım vasıtasıyla kaydedilebilmekte ve internet erişimi olan her yerden bir izlenebilmektedir.
 • Bilgisayarınıza kurulacak izleme yazılımı, www.buluttgoz.com sayfasından erişim linki ve mobil telefonunuza kuracağınız uygulamalar ile görüntülere her zaman her yerden ulaşılması mümkün kılınmıştır.

ÖZELLİKLERİ

 • İstenildiği takdirde geçmişe yönelik veya anlık izleme yapılabilir, görüntüler bilgisayara indirilebilir.
 • Kamera görüntüleri bilgisayardan, akıllı telefonlar için ios ve android uygulamaları üzerinden izlenebilir.
 • Görüntüler seçilen pakete göre farklı kalite ve özelliklerde kaydedilebilir.
 • 24 saat kayıt edebilme özelliğiyle kesintisiz görüntüleme olanağı sunulur.
 • Tercihe bağlı hareket algılama özelliği ile sadece hareket boyunca kayıt yapılabilir.
 • Görüntüler, kamera başına tahsis edilen ve pakete dahil olan 100 GB’lık depolama alanlarına kaydedilir. İstenildiği takdirde ek depolama alanı satın alınarak geriye dönük saklama süresi arttırılabilir.


AVANTAJLARI

 • Sunucu (DVR) yatırım maliyeti, bakım ve onarım giderleriniz ortadan kalkar. Yazılım ve Depolama hizmetleri Türk Telekom Veri Merkezi’ndeki sunucular üzerinden sağlanır.
 • Yazılımı güncelleme maliyetleriniz sıfırlanır. BuluTT teknolojisi ile yazılım güncellemeleri Türk Telekom sunucuları içerisinde merkezi olarak yapılır.
 • İhyacınıza uygun Dijital IP kameralara taksitli ödeme planı ile sahip olabilirsiniz.
 • 20 adet paket üzerindeki başvurular için fizibilite hizmeti ücretsiz verilir.

Tercih ettiğiniz kamera modelleri için iç ortam ve dış ortam kurulumları ayrıca kurulum tarifesinden ücretlendirilmektedir.


ÜCRETLENDİRME KALEMLERİ

Kamera

Tip

Paket-1

BL-C210

İç Ortam

Paket-2

WV-SP102

İç Ortam

Paket-3

WV-SP305

İç Ortam

Paket-4

WV-SF332

İç Ortam

Paket-5

WV-SP509

İç Ortam

Paket-6

WV-SP102

Dış Ortam

Paket-7

WV-SP305

Dış Ortam

Paket-8

WV-SP509

Dış Ortam

Paket-9

WV-SW396

Dış Ortam

Paket-9

WV-SW396

Dış Ortam

Paket-10

PANASONİC GXE500E (Dönüştürücü)

4 Portlu

Kamerasız Paket*

Cihazsız

-

Hizmet Bedeli (Aylık)

Standart *

Profesyonel **

* Standart hizmet bedeli; Paket 1, Paket 2 ve Paket 6 için zorunlu olarak tanımlanır.

** Profesyonel hizmet bedeli; Paket 3, Paket 4, Paket 5, Paket 7, Paket 8, Paket 9 ve paket 10 için zorunlu olarak tanımlanır. Kamerasız paket alan müşteriler Profesyonel Hizmet Bedeli tarifesi üzerinden ücretlendirilirler.

Kamera

Tip

Paket-1

BL-C210

İç Ortam

Paket-2

WV-SP102

İç Ortam

Paket-3

WV-SP305

İç Ortam

Paket-4

WV-SF332

İç Ortam

Paket-5

WV-SP509

İç Ortam

Paket-6

WV-SP102

Dış Ortam

Paket-7

WV-SP305

Dış Ortam

Paket-8

WV-SP509

Dış Ortam

Paket-9

WV-SW396

Dış Ortam

Paket-9

WV-SW396

Dış Ortam

Paket-10

PANASONİC GXE500E (Dönüştürücü)

4 Portlu

Kamerasız Paket*

Cihazsız

-

*Müşterilerin kamerasız paketlerden birini satın alması durumunda müşteriden aylık “Profesyonel Hizmet Bedeli” alınır.
Müşterinin Paket 10 (Dönüştürücülü) satın alması durumunda, dönüştürücüye bağlanacak kamera sayısı adedinde Profesyonel hizmet bedeli ücreti alınacaktır.

KURULUM ÜCRETLERİ

İç Ortam **

Dış Ortam-1 ***

Dış Ortam-2 ***

**İç ortam kurulum hizmeti; Paket 1, Paket2, Paket 3, Paket 4, Paket 5 ve Paket 10 için paket başına zorunlu eklenti ürün olarak tahsil edilecektir.
***Dış ortam kurulum hizmetleri (Dış ortam 1 veya Dış ortam 2); Paket 6, Paket 7, Paket 8 ve Paket 9 için zorunlu eklenti ürün olarak tahsil edilecektir. 
Dış ortam kurulum hizmetinde hangi kurulumun yapılacağı (Dış Ortam 1/Dış Ortam 2) kurulum yapılacak müşteri lokasyonunun fiziki şartlarına göre(Kazı,kumlama v.b.) belirlenecektir.

EKLENTİ ÜRÜNLER

Mini Sunucu (1 TB)

Kamera Yıllık Bakım (Kamera Başına)

Workstation Görüntüleme Merkezi

42”LCD Monitör

Fiber Kablo (Metre başına)

Direk (8 metre)

Videowall Cihaz ve Yazılımı

Bilgisayar

12U Rack Kabin

24U Rack Kabin

42U Rack Kabin

1kva UPS

3kva UPS

Müşteriler isterlerse kameraları için ek depolama ücreti ödeyerek ek depolama hizmeti satın alabilirler. Ek depolama hizmeti veri merkezi standart depolama (SATA Raid 5) tarifesi üzerinden sağlanacaktır. 
 • Görüntülerin optimum kalitede aktarılabilmesi için tavsiye edilen bant genişliği kamera başına 1 mbps"dır.
 • Türk Telekom Veri Merkezi bilgilerine www.ttvm.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Paket 10 için kullanılan analog kamera adedince BuluTT Göz Hizmet Bedeli eklenecektir.
 • Techizat Bedeli ödemeleri tamamlandığında; Kamerasız Paket BuluTT Göz Hizmet Bedeli üzerinden hizmet devam eder.
 • Techizat mülkiyeti kullanıcıya aittir. Taksitler tamamlanmadan hizmetin sona erdirilmesi durumunda, Techizat Bedeli ve kurulum ücretlerinin kalan taksitleri müşteriden tek seferde tahsil edilir.
 • Kamera görüntülerinin veri merkezinde kaydedilmesi ve görüntü kayıtlarının izlenmesi için gerekli olan internet bağlantısını veya bu amaca hizmet edecek başka bir erişimi sağlamak ABONE’nin sorumluluğunda olup bu erişim nedeniyle TÜRK TELEKOM’un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Bu hizmetten Türk Telekom A.Ş.’nin işyeri ve tüzel aboneleri yararlanabilirler. TÜRK TELEKOM, alacağını tahsil edememe riskinin bulunduğunu tespit etmesi [ABONE’nin herhangi bir hizmetten TÜRK TELEKOM’a borcu olduğunun tespit edilmesi, ABONE’nin herhangi bir hizmette (borçlarını daha sonra ödemiş olsa bile) borçlarını süresinde ödemeyen bir abone olması, olağan durumdan daha fazla HİZMET/Cihaz talebinde bulunması, ABONE’nin dolandırıcılık, sahtecilik gibi suçlardan sabıkasının bulunması gibi ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın riskin tespit edildiği her durumda], talebin ABONE adına veya bu durumlardan birinin gerçekleştiği kişinin kurucusu veya ortağı olduğu bir şirket adına yapılması (böylece, ABONE’nin söz konusu şirket olması halinde) BuluTT Göz Hizmetine yönelik talepleri karşılamama veya avans ya da teminat karşılığı karşılama veya limitli şekilde karşılama (talebin tamamını değil bir kısmını karşılama) hakkına sahiptir. TÜRK TELEKOM bu hakkını, sözleşme imzalandıktan sonra risk durumu öğrenilen veya risk durumu ortaya çıkan Abone’lere karşı da kullanma hakkına sahiptir. Uygulama hakkında detaylı bilgiyi satış temsilcinizden edinebilirsiniz.

Türk Telekom tarife koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Başvuru:

 

BuluTT Göz hizmetine Türk Telekom Veri Merkezi (TTVM) Portalı’ndan ön başvuru yaparak, Türk Telekom İl Müdürlüklerini ziyaret ederek, İşyerim Çağrı Merkezi’ni (444 5 444) arayarak veya Satış Temsilcileri aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. 


"Başvur" butonu ile online ön başvuru formuna ulaşabilirsiniz.
Türk Telekom | Türk Telekom Veri Merkezi © Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2016. Her hakkı saklıdır. | Hukuki şartlar ve Gizlilik Politikası