BuluTT Konferans, uçtan uca yüksek çözünürlüklü görüntülü konuşma olanağı tanıyan web ve video konferans hizmetidir. Ürün, BuluTT Konferans çatısı altında web konferans ve video konferans hizmetlerinden oluşmaktadır.

Video Konferans Nedir?

Ofislerde kurulacak oda tipi veya masa üstü video konferans cihazlarıyla, seyahat masraflarına gerek kalmadan yüz yüze görüşme deneyiminin yaşanabileceği bir hizmettir.

Web Konferans Nedir?

Kişisel bilgisayarlardan bir web ara yüzü ile tablet ve akıllı telefonlardan ise bir uygulama aracılığıyla her yerden görüntülü konuşma yapmaya olanak sağlayan hizmettir.

BuluTT Konferans Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

·         Türkiye’nin farklı lokasyonlarında ofisleri bulunan,

·         Ofislerdeki çalışanları arasındaki iletişimi sağlamak ve işleri takip etmek için gün içinde birden fazla lokasyondaki ofisleriyle iletişim kurma ihtiyacı olan,

·         Seyahat masrafları şirketi için en büyük gider kalemlerinden birini oluşturan,

·         Telefon veya maille iletişime geçmekten daha verimli çözüm arayan ancak yüz yüze görüşme sağlayacak zamanı olmayan,

·         Ofiste bulunmadığı zamanlarda, evde veya seyahatteyken de işe bağlanabilmek, toplantı yapabilmek isteyen,

·         Hastalık, doğal afet gibi özel durumlarda dahi işlerini kesintisiz olarak sürdürebilmek isteyen,

·         Aynı anda farklı lokasyonlardaki birden fazla kişiyle görüşme yapma ihtiyacı olan,

·         Görüntülü konuşma teknolojisini kullanmak isteyen; ancak yüksek ilk yatırım, işletim ve bakım maliyetlerinden kaçınan firmalar için ideal bir görüntülü konuşma çözümüdür.

 

Neden BuluTT Konferans?

·         Operasyonel Giderler Azalır.

BuluTT Konferans ile seyahat ve konaklama masrafları azalır. Ancak iş seyahatinin yol açtığı giderler sadece uçak bileti/benzin masrafı ve otel rezervasyonundan ibaret değildir. İş seyahati sırasında yolda geçirilen zaman, daha üretken ve verimli amaçlarla harcanarak gelir hanesine yazılabilecekken, giderler arasında yerini alır. BuluTT Konferans sayesinde zamandan da tasarruf ederek, şirket ve çalışanların verimliliği arttırılabilir.

·         İşle Bağlantıda Süreklilik Sağlar.

Web Konferans hizmeti sayesinde evde, seyahatte ve hatta tatildeyken işe bağlanabilir, toplantılar yapılabilir. Böylece, esnek çalışma saatlerine uyum sağlanabilir ve ofisten uzaktayken bile işler üzerindeki takip yitirilmemiş olur.

·         Çalışanlar Arasındaki Etkileşimi ve İşbirliğini Artırır.

Farklı lokasyonlara dağılmış ofislere rağmen, çalışanlar arasındaki etkileşimin her zaman yüksek düzeyde tutulmasını sağlar. BuluTT Konferans hizmeti, toplantı sırasında içerik paylaşma özelliğiyle de toplantılardaki iletişimi, işbirliğini ve üretkenliği artırmaya yardımcı olur.

·         İş Süreçlerini Daha Verimli ve Hızlı Hale Getirir. 

BuluTT Konferans hizmeti sayesinde, acil toplantıları bile kısa sürede organize ederek iş süreçlerinin daha verimli ilerlemesini ve hızlı karar alınmasını sağlar. Ayrıca BuluTT Konferans ile çalışanlara kolaylıkla ve masrafsız olarak uzaktan eğitim verilebilir.

·         Enerji Kullanımı Azalır.

BuluTT Konferans hizmeti sayesinde kaynak kullanımı en aza indirilerek enerji tasarrufu yapılır.

Ürün Özellikleri Nelerdir?

1.    Video Konferans Özellikleri

·         Bulut Bilişim tabanlıdır ve Türk Telekom Veri Merkezi içine kurulan merkezi cihazlar ve müşteri lokasyonlarına kurulan uç cihazlar olmak üzere iki kısımdan oluşur.

·         Türk Telekom Veri Merkezi’nde tutulan Vidyo Portal, Router ve Vidyo Gateway gibi yönetici cihazlara müşteri lokasyonundaki cihazlardan bağlanılması sonucu hizmet verilir.

·         Konferans sırasında sunum/veri gibi içerik paylaşımı yapılabilir.

·         Video Konferans hizmeti almak için Türk Telekom yönetici cihazlarıyla uyumlu uç cihaz (Video Konferans cihazı) gereklidir. Bu cihazlar Türk Telekom tarafından sağlanmaktadır, ancak müşteri dilerse kendi lokasyonunda kurulu olan uyumlu bir video konferans cihazını da sisteme entegre edebilir. Aşağıdaki tabloda altyapımızla uyumlu çalışan cihazlar listesi bulunmaktadır. (Tablo-1) Müşteri lokasyonlarında kurulacak cihazlar, Video Konferans uç cihazları, monitörler ve projeksiyonlardır.  Müşteri konferanslarını aylık dakika paketleriyle gerçekleştirir.

·         Video konferans ve web konferans çözümleri entegredir. Video konferans uç cihazları birbirleri ile konuşmanın yanı sıra, “Vidyo Mobile” web konferans uygulaması üzerinden akıllı telefon ve tabletler ile; www.buluttkonferans.com web sitesi üzerinden ise kişisel bilgisayarlar ile görüşebilir.

·    Erişim, üründen bağımsız olup full HD görüntü kalitesi için cihaz başına  4 mbps;  HD görüntü kalitesi için cihaz başına simetrik 2 Mbps, SD görüşme kalitesi için ise simetrik 1 Mbps bant genişliği tavsiye edilir. Toplam bant genişliği aynı anda konuşacak cihaz sayısı baz alınarak hesaplanır.

2.      Web Konferans Özellikleri

·         Ürün yazılımı Türk Telekom Veri Merkezi’nde tutulmaktadır.

·         Konferans sırasında sunum/veri gibi içerik paylaşımı yapılabilir.

·         Türk Telekom Veri Merkezi’nde tutulan Vidyo Portal, router gibi yönetici cihazlara müşterinin akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarından bağlanılması sonucu hizmet verilir.

·         Web Konferans tarafında uç cihaz yoktur. Hizmet; kişisel bilgisayarlardan (PC) bir web ara yüzü ile tablet ve akıllı telefonlardan ise bir uygulama aracılığıyla kullanılır.

·         Bu hizmetten yararlanabilmek için lisans paketi alınmalıdır.

·         PC ekranında aynı anda 8 kişiye kadar ekran görüntüsü görülebilirken, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarda ise bu sayı 4’tür. Konferansa katılabilecek kişi sınırlaması yoktur, ekran görüntüsü sınırını aşan sayıda katılımcının olduğu konferanslarda, konuşan kişinin görüntüsü ekrana gelir.

·      Erişim, üründen bağımsız olup HD görüntü kalitesi için cihaz başına simetrik 2 Mbps, SD görüşme kalitesi için ise simetrik 1 Mbps bant genişliği tavsiye edilir. Toplam bant genişliği aynı anda konuşacak cihaz sayısı baz alınarak hesaplanır.

"Başvur" butonu ile online ön başvuru formuna ulaşabilirsiniz.
Türk Telekom | Türk Telekom Veri Merkezi © Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2016. Her hakkı saklıdır. | Hukuki şartlar ve Gizlilik Politikası